Σάββατο, 16 Μαρτίου 2019 18:38

Football League: Νίκες για Τρίκαλα και Κισσαμικό

Τα Τρίκαλα έβαλαν τέλος στο αήττητο για οκτώ αγώνες σερί που έτρεχε ο Πλατανιάς, νικώντας την κρητική ομάδα με 1-0 στην έδρα τους, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής.

Το μοναδικό γκολ της συνάντησης σημείωσε ο Μαρκόφσκι στο 41΄, δίνοντας μεγάλη βαθμολογική ανάσα στην ομάδα του, που πασχίζει να ξεφύγει από τις τελευταίες θέσεις.

Νωρίτερα, με τέρμα του Παπαχρήστου στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κισσαμικός νίκησε 1-0 την Κέρκυρα εντός έδρας.

Οι Φαίακες διαμαρτυρήθηκαν έντονα για τη φάση του γκολ, με αποτέλεσμα να αποβληθούν οι Νίκος Αναστόπουλος και Κουσκουνάς.