Παρασκευή, 08 Μαρτίου 2019 08:58

ΝΒΑ: Αντέδρασε το Μιλγουόκι

Μετά από δύο σερί ήττες, το Μιλγουόκι αντέδρασε και πέτυχε επιβλητική νίκη επί της Ιντιάνα με 117-98.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν και πάλι ο πρωταγωνιστής για τα «Ελάφια», που βελτίωσαν το ρεκόρ τους σε 49-16, διατηρώντας την απόσταση... ασφαλείας από το Τορόντο στην μάχη της Ανατολής. Η Ιντιάνα, μετά την ήττα «έπεσε» στο 42-24, παραμένοντας στην 3η θέση.

Στα 33 λεπτά συμμετοχής που είχε ο «Greek Freak» πέτυχε  29 πόντους (9/13 διπ., 1/4 τρ., 8/8 β.), 12 ριμπάουντ, 5 ασίστ και μια τάπα, αλλά και 6 λάθη. 'Αλλους 27 πόντους σημείωσε ο Μίντλεντον, ενώ από τους ηττημένους κορυφαίος ήταν ο Τέρνερ με 22 και 17 ριμπάουντ, ενώ ο Μπόγιαν Μπογκνάνοβιτς τελείωσε τον αγώνα με 17.

Στο άλλο ματς που έγινε τα ξημερώματα στο ΝΒΑ, η Οκλαχόμα πήρε τη νίκη στην παράταση επί του Πόρτλαντ με 129-121.