Κυριακή, 17 Φεβρουαρίου 2019 18:21

Η Τζιρόνα σόκαρε τη Ρεάλ στο «Μπερναμπέου»

Ήττα-σοκ με 2-1 μέσα στη Μαδρίτη, και μάλιστα με ανατροπή, γνώρισε η Ρεάλ από την Τζιρόνα, παραδίδοντας -όπως έγραψαν χαρακτηριστικάοι Ισπανοί- τη Laliga στη Μπαρτσελόνα.

Ο Κασεμίρο άνοιξε νωρίς (25΄) τις αποστάσεις στο σκορ για την ομάδα του Σαντιάγκο Σολάρι, αλλά η Τζιρόνα κατάφερε μέσα σε δέκα λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο να φτάσει στην ανατροπή.

Πρώτα (65΄) με πέναλτι του Στουάνι και στη συνέχεια με τον Πορτού (είχε και δοκάρι), οι Καταλανοί υποχρέωσαν τη Ρεάλ στην πρώτη ήττα της στο πρωτάθλημα, μετά από πέντε νίκες στη σειρά.

Στο 89΄απαοβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Σέρχιο Ράμος.