Δευτέρα, 26 Νοεμβρίου 2018 20:11

Βόλεϊ: Πέρασε από το Μετς ο Παμβοχαϊκός

Με «διπλό» από το Μετς απέδρασε ο Παμβοχαϊκός, επικρατώντας της ΑΕΚ με 3-1 σετ στο ματς με το οποίο έπεσε η «αυλαία» της 6ης αγωνιστικής της Volley League.

Η ομάδα του Βραχατίου με τη νίκη της έφτασε τους 11 βαθμούς και ανέβηκε στην 3η θέση της κατάταξης, σε αντίθεση με την Ένωση που έμεινε στους 4 και στην προτελευταία.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν εύκολα το πρώτο σετ με 25-19, η ΑΕΚ ισοφάρισε γρήγορα (25-15) κι από κει και πέρα παίχτηκε μεγάλο ντέρμπι. Ο Παμβοχαϊκός πήρε ξανάσ το προβάδισμα με 25-23 και στο τέταρτο σετ με 28-26 πήρε την «καθαρή» νίκη.