Σάββατο, 24 Νοεμβρίου 2018 17:59

Football League: Πρώτη νίκη για τον Κισσαμικό

Ο Κισσαμικός σημείωσε την πρώτη νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα της Football League, επικρατώντας στα Περιβόλια του Ηροδότου με 2-0, στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 6ης αγωνιστικής.

Οιγηπεδούχοι, που ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα, άνοιξαν το σκορ στο 32ο με πλασέ του Ρίσκι και διπλασίασαν στο 68΄ με τον Σιμόν, ύστερα από ασίστ του Ρίσκι.

Ο αγώνας σκιάστηκε από τον σοβαρό τραυματισμό του Μασάδο στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, όταν σε διεκδίκηση της μπάλας με τον Γκίνη στο 54ο λεπτό συγκρούστηκε με τον αντίπαλό του και έπεσε στο έδαφος χωρίς τις αισθήσεις του.

Ύστερα από λίγο συνήλθε, όμως στην προσπάθεια του να βγει εκτός ζαλίστηκε και έπεσε. Τελικά, παρότι δεν ήθελε, έγινε αναγκαστική αλλαγή και εν συνεχεία μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο για εξετάσεις.