Παρασκευή, 26 Οκτωβρίου 2018 21:35

Ευρωπαϊκό Παίδων: Ισοπαλία με Λετονία η Εθνική

Η Εθνική Παίδων αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τη Λετονία, το πρώτο παιχνίδι της στο πλαίσιο του 12ου προκριματικού ομίλου του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος U 17, στο Όρχεϊ της Μολδαβίας.

Οι Λετονοί προηγήθηκαν στο 32΄ με τον Λαγκούνς που αξιοποίησε την ασίστ του Τσουγκούνοβς, αλλά η Ελλάδα έφτασε στην ισοφάριση στο 78΄ με τον Χρήστο Τζόλη, που είχε περάσει στον αγώνα τρία λεπτά νωρίτερα στη θέση του Σάνι.

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, το Βέλγιο επικράτησε 1-0 της Μολδαβίας με γκολ του Φρανσουά Χαβιέ Ενγκολό στο 39ο λεπτό. Επόμενος αντίπαλος της Εθνικής είναι η διοργανώτρια Μολδαβία, την Κυριακή 28 Οκτωβρίου.