Κυριακή, 18 Μαρτίου 2018 12:35

NBA: Ο Γιάννης τιμώρησε τα «γεράκια»

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο οδήγησε το Μιλγουόκι στην 37η φετινή νίκη στο πρωτάθλημα, με «θύμα» την Ατλάντα, την οποία οι Μπακς νίκησαν εντός έδρας με 122-117.

Τα «ελάφια» έκαναν το 3-0 απέναντι στους Χόουκς, «σκουπίζοντας» τη σειρά αυτή στην κανονική περίοδο για πρώτη φορά μετά το 2000!

Ο Αντετοκούνμπο έπαιξε για 39:24 λεπτά, διάστημα στο οποίο σημείωσε 33 πόντους, πήρε 12 ριμπάουντ, μοίρασε 7 ασίστ, έκανε 4 κλεψίματα και μοίρασε 2 τάπες.

Βασικός με την Ατλάντα ξεκίνησε ο Τάιλερ Ντόρσεϊ, ωστόσο, παρότι ευστόχησε στην πρώτη προσπάθεια που επιχείρησε, η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη.

Ο ομογενής γκαρντ ολοκλήρωσε το ματς με 3 πόντους (1/3 τρίποντα), 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ κι ένα κλέψιμο στα 17:51 που αγωνίστηκε.

Θετικός ήταν σε ένα ακόμη αγώνα ο Κώστας Κουφός, παρά την ήττα του Σακραμέντο από την Γιούτα. Ο διεθνής σέντερ στα 18:32 που αγωνίστηκε τελείωσε το ματς με 8 πόντους, 6 ριμπάουντ και 2 ασίστ.