Πέμπτη, 08 Μαρτίου 2018 19:59

Football League: «Φρένο» ανόδου στην Παναχαϊκή έβαλε ο Εργοτέλης

Την ευκαιρία να πλησιάσει προς την προπορευόμενη δυάδα (Αρης, ΟΦΗ) έχασε η Παναχαϊκή, μετά τη σημερινή της ήττα από τον Εργοτέλη (1-2) στο Παγκρήτιο.

Στην αναμέτρηση με την οποία έπεσε η «αυλαία» της 20ής αγωνιστικής οι Αχαιοί γνωρίζοντας και τα υπόλοιπα αποτελέσματα των διεκδικητών της ανόδου μπήκε με ένα και μοναδικό στόχο στο ματς:  να πάρει το «τρίποντο» για να μειώσει στο -4 από τον πρωτοπόρο Άρη και στο -2 από τον ΟΦΗ, που ακολουθεί.

Οι γηπεδούχοι, όμως, ήταν αυτοί που προηγήθηκαν μόλις στο 3΄ με τον Εφορντ, ωστόσο, οι Πατρινοί «απάντησαν» στο 42΄ με τον Μωραΐτη. Κι ενώ όλα έδειχναν ότι οι δύο ομάδες θα έπαιρναν από ένα βαθμό, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κάιπερς «ψαλίδισε» σημαντικά τα όνειρα των φιλοξενούμενων για την άνοδο στη Super League.