Δευτέρα, 12 Φεβρουαρίου 2018 21:26

Super League: Ξανά κορυφή με «τριάρα» ο ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ νίκησε άνετα την ΑΕΛ με 3-0 στην Τούμπα, στη συνάντηση με την οποία έκλεισε η αυλαία της 21ης αγωνιστικής στη Super League και επανήλθε στην κορυφή της βαθμολογίας, αφήνοντας πίσω του την ΑΕΚ.

Ο «Δικέφαλος» προηγήθηκε 2-0 στο ημίχρονο με τα γκολ των Σάκχοφ (12΄), Βαρέλα (40΄), ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Πρίγιοβιτς στο 48ο λεπτό.

Με τη νίκη αυτή η μακεδονική ομάδα ξαναπέρασε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, αφήνοντας δεύτερη με δύο βαθμούς διαφορά την Ένωση, ενώ ταυτόχρονα κατέρριψε ένα μοναδικό ρεκόρ.

Ποιο; Τις εννέα συνεχείς νίκες στο πρωτάθλημα και τη 14η συνεχή νίκη σε πρωτάθλημα και Κύπελλο. Ρεκόρ αξιοσημείωτα και ενδεικτικά της λαμπρής φόρμας που διανύει ο «Δικέφαλος», που είχε τη θερμή συμπαράσταση περίπου 15 χιλιάδων οπαδών του.

Κριτική στον αγώνα δεν μπορεί να γίνει, αφού η διαφορά δυναμικότητας ήταν πολύ μεγάλη και οι γηπεδούχοι έχασαν ευκαιρίες για νσ σημειώσουν αρκετά γκολ ακόμη.

Οι «βυσσινί», από την πλευρά τους, αρκέστηκαν σε αμυντικό παιχνίδι για να περιορίσουν το εύρος της ήττας και σε κάποιο βαθμό τα κατάφεραν.