Σάββατο, 10 Φεβρουαρίου 2018 21:18

Βόλεϊ: Δύο στα δύο με ΠΑΟΚ ο Ολυμπιακός

Την κυριαρχία του στο πρωτάθλημα επιβεβαίωσε ξανά ο Ολυμπιακός, ο οποίος νίκσε με 3-1 σετ τον ¨ΠΑΟΚ στο ντέρμπι κορυφής και ουσιαστικά εξασφάλισε την πρώτη θέση της κανονικής περιόδου και το πλεονέκτημα της έδρας στα play off.

Τη δεδομένη χρονική περίοδο οι «ερυθρόλευκοι» δεν έχουν αντίπαλο στην Ελλάδα. Το απέδειξαν ξανά απέναντι στους πρωταθλητές, τους οποίους νίκησαν για δεύτερη φορά στο πλαίσιο του πρωταθλήματος, με το ίδιο σκορ (3-1), στο Ρέντη, όπως είχαν κάνει και στην Θεσσαλονίκη.

Ο Ολυμπιακός πέτυχε την 16η σερί νίκη του σε ισάριθμα ματς, διατηρώντας το απόλυτο σε συγκομιδή βαθμών με απώλεια μόλις τριών σετ!