Σάββατο, 03 Φεβρουαρίου 2018 20:09

Football League: «Ξύπνησε» η Δόξα

Επιστροφή στις νίκες για τη Δόξα Δράμας, που είχε να γευθεί τη χαρά του τριπόντου στο πρωτάθλημα από τις 26 Νοεμβρίου 2017!

Οι «μαυραετοί» επικράτησαν με 2-0 της Βέροιας στην πρωτεύουσα της Ημαθίας, στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 15ης αγωνιστικής στη Football League και μείωσαν στους 9 βαθμούς από την προνομιούχο δεύτερη θέση, την οποία κατέχει η Παναχαϊκή, αλλά με παιχνίδι περισσότερο από τους Πελοποννήσιους.

Η ομάδα του Νίκου Κωστένογλου, για τον οποίο ήταν ο πρώτος εκτός έδρας αγώνας ως προπονητής των Δραμινών, άνοιξε το σκορ στο 37ο λεπτό με εκπληκτικό σουτ του Ριζογιάννη και σφράγισε τη νίκη στις καθυστερήσεις, με τον Κουσκουνά.