Κυριακή, 21 Ιανουαρίου 2018 21:46

Συνεχίζει ακάθεκτη η Μπάγερν

Με το Ανόβερο να ισοφαρίζει στο τέλος (86΄ Φίλγκριγκ) την Σάλκε, που είχε προηγηθεί στο 16ο λεπτό με τον Πιάτσα, ολοκληρώθηκε η 19η αγωνιστική στο γερμανικό πρωτάθλημα.

Στο άλλο ματς της Κυριακής, η Μπάγερν επικράτησε με 4-2 της Βέρντερ Βρέμης. Η νίκη πάντως δεν ήρθε τόσο εύκολα, όσο δείχνει το σκορ, για την ομάδα του Μονάχου.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 25΄ με τον Γκόντορφ, αλλά οι Βαυαροί ισοφάρισαν στο 41΄ με τον Μίλερ. Στο 63΄ ο Λεβαντόφσκι έκανε το 2-1, αλλά στο 74΄ ο Σιούλε έστειλε κατά λάθος την μπάλα στην εστία του κι έφερε ξανά το παιχνίδι στα ίσα. Ο Λεβαντόφσκι στο 76΄ έκανε το 3-2 και στο 84΄ ο Μίλερ διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

Η Μπάγερν συνεχίζει ακάθεκτη την κούρσα φτάνοντας στους 47 βαθμούς, ενώ ακολουθούν Λειψία και Γκλάντμπαχ με 31. Οσον αφορά στη Βέρντερ, εξακολουθεί να βρίσκεται στην επικίνδυνη ζώνη με 16 βαθμούς.