Σάββατο, 06 Ιανουαρίου 2018 17:11

Football League: Στον ΟΦΗ το ντέρμπι της Κρήτης

Ο ΟΦΗ αναδείχθηκε νικητής στο ντέρμπι της Κρήτης, επικρατώντας του Κισσαμικού με το ευρύ 3-0, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής στη Football League.

Πριν την έναρξη της συνάντησης κρατήθηκε σιγή ενός λεπτού στη μνήμη του Ευγένιου Γκέραρντ, που έφυγε από τη ζωή νωρίτερα αυτή την εβδομάδα.

Πρωταγωνιστής του παιχνιδιού ήταν ο Μάνος, που έκανε χατ τρικ σκοράροντας στο 6ο, 9ο και 90ό λεπτό. Στον άλλο αγώνα της ημέρας, τα Τρίκαλα πέρασαν με νίκη 1-0 από τη Βέροια χάρις στο τέρμα του Μιλοσάβλιεφ στο 65΄.

Η 10η ημέρα θα ολοκληρωθεί αύριο με τις αναμετρήσεις Πανσερραϊκός-Αναγέννηση Καρδίτσας, Δόξα Δράμας-Παναιγιάλειος, Σπάρτη-Αιγινιακός, Άρης-Απόλλωνας Πόντου, Παναχαϊκή-Απόλλωνας Λάρισας και ΑΕ Καραϊσκάκης-Εργοτέλης.