Τρίτη, 05 Δεκεμβρίου 2017 00:01

Ισπανία: «Τρελή» νίκη για Αλαβές

Απόδραση από το «Μοντιλίβι» με απίστευτη νίκη για την ως απόψε ουραγό Αλαβές, που επιβλήθηκε της Χιρόνα με 3-2 στο τελευταίο παιχνίδι της 14ης αγωνιστικής στην Ισπανία.

Οι Καταλανοί προηγούνταν 2-0 ως το 71ο λεπτό, με τα γκολ των Κρίστιαν Στουάνι (59΄) και Χουάνπε (62΄). Στο σημείο εκείνο, όμως, ξεκίνησε το κρεσέντο του Ιμπάι Γκόμεθ, ο οποίος έφτασε σε ένα εντυπωσιακό χατ τρικ σκοράροντας στο 71΄, στο 87΄ με πέναλτι και στις καθυστερήσεις.

Η Αλαβές έφτασε στους 9 βαθμούς και είναι 19η, ενώ η Χιρόνα παρέμεινε στους 17 και τη 12η θέση.