Τρίτη, 04 Ιουλίου 2017 21:50

Πρώτο τεστ με... τεσσάρα ο ΠΑΟΚ

Φιλικό... ξεμούδιασμα με 4-0 επί της βελγικής, Τουμπίζ, πέτυχε ο ΠΑΟΚ στην Ολλανδία.

Στο πρώτο του τεστ από την έναρξη της προετοιμασίας ο «δικέφαλος του Βορρά» έδειξε καλά δείγματα, με τον Στανόγεβιτς να δοκιμάζει δύο διαφορετικές ενδεκάδες με σύστημα 4-4-2.

Ο Πρίγιοβιτς «άνοιξε λογαριασμό» στο 12΄ με πλασέ, ενώ στο 31΄ ο Ενρίκε διπλασίασε τα τέρματα του ΠΑΟΚ. Η ελληνική ομάδα είχε τον απόλυτο έλεγχο του ματς και στο δεύτερο μέρος απέναντι σε σαφώς ασθενέστερο αντίπαλο (Β΄ κατηγορία) και στο 64΄ ο Μπίσεσβαρ σε κενό τέρμα πέτυχε το 3-0.

Έντεκα λεπτά πριν το φινάλε ο Κουλούρης διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα με πέναλτι που κέρδισε ο Μπίσεσβαρ.

ΠΑΟΚ (α’ ημίχρονο): Μελίσσας, Δεληγιαννίδης, Λέοβατς, Κρέσπο, Βαρέλα, Σάκχοφ, Τσίμιροτ, Ενρίκε, Πέλκας, Πρίγιοβιτς, Κλάους.

ΠΑΟΚ (β’ ημίχρονο): Σιαμπάνης, Μάτος, Δεληγιαννιδης (85' Λημνιός), Δημητρίου, Πούγγουρας, Κάτσε, Κάνιας, Κάμπος, Μπίσεσβαρ, Ζάιρο, Κουλούρης.