Κυριακή, 09 Απριλίου 2017 23:20

Βόλεϊ: Νίκη παραμονής για τον Ηρακλή Χαλκίδας

Ο Ηρακλής Χαλκίδας έκανε πολύ μεγάλη ανατροπή από 0-2 σετ, επικρατώντας με 3-2 της Κυζίκου και κατακτώντας δεύτερη νίκη στο τάι μπρέικ, σε ισάριθμους αγώνες στα πλέι άουτ.

Η ομάδα της Νέα Περάμου, από την πλευρά της, έχασε μεγάλη ευκαιρία να πάρει τη νίκη, αφού εκτός του 0-2 είχε και δύο ματς μπολ στη διάθεσή της που δεν κατάφερε να αξιοποιήσει, ωστόσο πήρε έναν πολύτιμο βαθμό εκτός έδρας.

Η τρίτη αγωνιστική των πλέι άουτ θα διεξαχθεί τη Μεγάλη Τετάρτη (12/4, 19:00) στο γυμναστήριο των Αγίων Θεοδώρων, ανάμεσα στην Κύζικο και την Παναχαϊκή.

Η βαθμολογία: Ηρακλής Χαλκίδας 4 (2 αγώνες), Παναχαϊκή 1 (1αγ.), Κύζικος 1 (1αγ.).