Δευτέρα, 03 Απριλίου 2017 23:46

Ισπανία: Χατ-τρικ ο Ρόσι στην «τριάρα» της Θέλτα

Ο Τζουζέπε Ρόσι απλοποίησε την κατάσταση για τη Θέλτα από το πρώτο ημίχρονο, σκοράροντας δυο γκολ σε αυτό το διάστημα (11΄, 35΄) στο «Μπαλαΐδος» του Βίγκο απέναντι στη Λας Πάλμας.

Στο παιχνίδι με το οποίο έπεσε η αυλαία στην 29η αγωνιστική, οι Γαλιθιανοί νίκησαν την ομάδα από τα Κανάρια νησιά 3-1, με τον Ιταλό στράικερ να φτάνει στο χατ-τρικ στην επανάληψη (57΄), ενώ για τους φιλοξενούμενους μείωσε στο 81΄ ο Μπίγκας.

Η Θέλτα βελτίωσε τη βαθμολογική θέση της, καθώς ανέβηκε στη δέκατη θέση, ενώ η Λας Πάλμας παρέμεινε δωδέκατη.