Σάββατο, 25 Φεβρουαρίου 2017 23:54

Στο... ρελαντί η Γιουβέντους, σοκ για Νάπολι

Η Γιουβέντους νίκησε άνετα με 2-0 της Έμπολι και συνέχισε το νικηφόρο της σερί, ενώ παράλληλα αποσπάστηκε 10 βαθμούς από τη δεύτερη Ρόμα, που παίζει αύριο στο Μιλάνο με την Ίντερ.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε 0-0, αλλά στο 52΄ ο Σκορούπσκι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του και στο 65΄ ο Άλεξ Σάντρο διπλασίασε, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Στο άλλο σημερινό παιχνίδι της 26ης αγωνιστικής η Αταλάντα σόκαρε τη Νάπολι, την οποία υποχρέωσε σε οδυνηρή εντός έδρας ήττα με 0-2.

Η εξαιρετική ομάδα του Μπέργκαμο πέρασε εμφατικά από το «Σαν Πάολο» με δύο γκολ του Ματία Καλντάρα (29΄, 70΄) και πλησίασε τους «παρτενοπέι» στους τρεις βαθμούς, διεκδικώντας πλέον την τρίτη θέση και την έξοδο στο Τσάμπιονς Λιγκ.

Να σημειωθεί ότι οι «μπεργκαμάσκι» έπαιξαν από το 67ο λεπτό ως το τέλος του αγώνα με δέκα παίκτες, λόγω της αποβολής του Φρανκ Γιανίκ Κεσί με δύο κίτρινες κάρτες.