Σάββατο, 18 Φεβρουαρίου 2017 18:48

Bundesliga: Ο Λεβαντόφσκι έσωσε την παρτίδα

Το γκολ του Λεβαντόφσκι στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων γλίτωσε τη Μπάγερν από την ήττα στο Βερολίνο και της έδωσε το βαθμό της ισοπαλίας απέναντι στην Χέρτα (1-1).

Λίγα 24ωρα μετά το επιβλητικό 5-1 επί της Άρσεναλ στο Champions League η Μπάγερν έφτασε μία ανάσα από την ήττα, αλλά ο Πολωνός στράικερ είχε διαφορετική γνώμη. Με το γκολ που πέτυχε στο 96΄ έδωσε... αέρα 8 βαθμών στους Βαυαρούς από την 2η Λειψία, η οποία έχει ένα ματς λιγότερο.

Η Ντόρμτμουντ επικράτησε εύκολα εντός έδρας με 3-0 της Βόλφσπουργκ, ενώ η Ινγκολστατ, που παλεύει για την παραμονή στην κατηγορία, πήρε μεγάλο "διπλό" στην Φρανκφουρτη νικώντας την Άϊντραχτ με 2-0 σε ένα αγώνα που και οι δύο ομάδες τελείωσαν με 10 παίκτες.