Δευτέρα, 05 Δεκεμβρίου 2016 00:17

Δύσκολα τα πράγματα για Βαλένθια, 2-2 με Μάλαγα

Σήμα κινδύνου εκπέμπει η Βαλένθια, που δεν μπορεί να «σηκώσει κεφάλι» τη φετινή περίοδο και κινδυνεύει με το αδιανόητο, δηλαδή με υποβιβασμό.

Αν και γηπεδούχος απέναντι στη Μάλαγα, υποχρεώθηκε σε ισοπαλία 2-2 με τους Ανδαλουσιάνους στις καθυστερήσεις, κι ας είχε κάνει μια μεγάλη προσπάθεια για να ανατρέψει το σκορ.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο «Μεστάγια» με τον Φορνάλς στο 3ο λεπτό, για να γυρίσει το ματς η γηπεδούχος με τους Ροντρίγκο στο 7΄ και Μεντράν στο 34΄.

Ο αγώνας της 14ης ημέρας στην Primera Division ήθελε ελάχιστο χρόνο για να λήξει, αλλά ο Φορνάλς και πάλι τιμώρησε μια στιγμή αδράνειας της ομάδας του Τσέζαρε Πραντέλι ισοφαρίζοντας.

Με μόλις 12 βαθμούς η Βαλένθια είναι πέμπτη από το τέλος, ενώ η Μάλαγα με 20 βαθμούς κατέχει την 11η θέση.