Δευτέρα, 31 Οκτωβρίου 2016 21:46

Football League: Νίκη για Πανσερραϊκό, ισοπαλίες σε Κρήτη και Αιγίνιο

Ο Πανσερραϊκός ήταν η μοναδική ομάδα που νίκησε σήμερα, στις τρεις αναμετρήσεις με τις οποίες ολοκληρώθηκε η πρεμιέρα στη Β΄ Εθνική κατηγορία.

Η μακεδονική ομάδα επικράτησε στην έδρα της με 2-1 του Πανελευσινιακού, παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ μετά το γκολ του Ταμπάκη στο 11΄, καθώς για τους «ερυθρόλευκους» απάντησε άμεσα ο Κάκκο (13΄), για να δώσει το τρίποντο ο Ιωαννίδης στο 76΄.

Αιγινιακός και Λαμία έμειναν στο 0-0 στο Αιγίνιο, ενώ το ντέρμπι της Κρήτης ανάμεσα σε Κισσαμικό και ΟΦΗ επίσης δεν ανέδειξε νικητή, με την ιστορία του να γράφεται στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 81ο λεπτό με τον Βουό, αλλά στο 89΄ ο Μίλιτς ισοφάρισε δίνοντας το βαθμό στον Κισσαμικό.