Δευτέρα, 17 Οκτωβρίου 2016 23:42

Άλωσε τη Σικελία η Τορίνο

Επίδειξη δύναμης έκανε η Τορίνο στο «Ρέντσο Μπαρμπέρα», συντρίβοντας με 4-1 τη γηπεδούχο Παλέρμο στο τελευταίο παιχνίδι της 8ης αγωνιστικής στη Serie A.

Οι Σικελοί προηγήθηκαν μόλις στο 5ο λεπτό με τον Κότσεφ, αλλά στη συνέχεια «έσβησαν τα φώτα» γι΄ αυτούς. Με δύο γκολ του Λιάγιτς στο 25΄ και το 40΄ η «γκρανάτα» ανέτρεψε το σκορ, ενώ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Μπενάσι έγραψε το 1-3.

Πέντε λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου μέρους ο Μπαζέλι διαμόρφωσε το τελικό σκορ στέλνοντας την ομάδα του Πιεμόντε στους 14 βαθμούς και την τέταρτη θέση, ενώ η Παλέρμο έμεινε στους 6 και τη ζώνη του υποβιβασμού.