Παρασκευή, 01 Ιουλίου 2016 21:30

«Φιλική» ισοπαλία του ΠαναθηναΪκού με Άαχεν

Ισόπαλος 2-2 με την Άαχεν αναδείχθηκε ο Παναθηναϊκός, στον πρώτο φιλικό αγώνα του σε ολλανδικό έδαφος, όπου βρίσκεται για προετοιμασία.

Η γερμανική ομάδα προηγήθηκε 2-0 σχεδόν με τη συμπλήρωση του 20λεπτου, όμως οι «πράσινοι» όχι μόνο επέστρεψαν στο παιχνίδι ισοφαρίζοντας σε 2-2 αλλά προς το τέλος του αγώνα θα μπορούσαν μάλιστα να νικήσουν.

Η Άαχεν, ομάδα Β΄ Εθνικής στη Γερμανία, σκόραρε στο 4ο και 21ο λεπτό με τον Φεζουλάχου. Στο 29΄ ο Λουντ μείωσε σε 2-1 από πάσα του Βιγιαφάνες, ο οποίος από δημιουργός έγινε ο σκόρερ της ισοφάρισης στο 61΄.

Η ελληνική ομάδα έφτασε κοντά στην πλήρη ανατροπή στο 76ο λεπτό με τον Ζέκα, καθώς ο αρχηγός βρέθηκε σε θέση βολής αλλά το σουτ του Πορτογάλου «τράνταξε» το οριζόντιο δοκάρι.