Τετάρτη, 01 Ιουνίου 2016 22:26

Επίδειξη δύναμης η Ισπανία, 6-1 την Κορέα

Με «σούπερ δίδυμο» τους Νολίτο - Μοράτα στην επίθεση, η Εθνική Ισπανίας διέλυσε με 6-1 τη Νότια Κορέα σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας.

Με «σούπερ δίδυμο» τους Νολίτο - Μοράτα στην επίθεση, η Εθνική Ισπανίας διέλυσε με 6-1 τη Νότια Κορέα σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας που διεξήχθη στην Αυστρία και συγκεκριμένα στο Σάλτσμπουργκ.

Η ομάδα του Βιθέντε Ντελ Μπόσκε έκανε επίδειξη δύναμης, έδειξε σε εξαιρετική κατάσταση και έτοιμη να υπερασπιστεί τον τίτλο της εν όψει της συμμετοχής της στο Euro 2016.

Οι «φούριας ρόχας» προηγήθηκαν 3-0 στο ημίχρονο με τα γκολ των Νταβίντ Σίλβα (30΄), Σεσκ Φάμπρεγας (32΄) και Νολίτο (38΄).

Στην επανάληψη τη… σκυτάλη παρέλαβε ο Άλβαρο Μοράτα (50΄, 89΄), ενώ ενδιάμεσα ο Νολίτο είχε σκοράρει στο 54΄ το 5-0, πριν μειώσει ο Γιου Σε Γιονγκ στο 83΄ (5-1).

Σε άλλο, πολύ δυνατό φιλικό η Τσεχία νίκησε 2-1 τη Ρωσία, παρότι βρέθηκε πίσω από το γκολ του Κοκόριν (9΄), καθώς στο 49΄ ο Ροζίτσκι και στο 90΄ ο Νέτσιντ έφεραν την ανατροπή.