Τετάρτη, 13 Απριλίου 2016 22:40

Euroleague: Ξεκίνημα με νίκη για τη Λοκομοτίβ Κουμπάν με Μπαρτσελόνα

Η Λοκομοτίβ Κούμπαν άνοιξε... λογαριασμό απέναντι στην Μπαρτσελόνα στα πλέι οφ της Ευρωλίγκας, παρά το άγχος της πρώτης συμμετοχής της στα προημιτελικά της διοργάνωσης.

Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα κατάφερε με σούπερ άμυνα στο τέλος της συνάντησης να πετύχει την ανατροπή και να φτάσει στη νίκη με 66-61, ενώ οι ομάδες θα συναντηθούν εκ νέου την Παρασκευή, εκ νέου στο Κράσνονταρ.

Κορυφαίος των Ρώσων ήταν ο Άντονι Ράντολφ με 17 πόντους και 10 ριμπάουντ, ο Μάλκολμ Ντιλέινι είχε 11 πόντους, ενώ για τους «μπλαουγκράνα» οι Τζάστιν Ντόελμαν και Πάου Ρίμπας σκόραραν από 13 πόντους.

Μερικά λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου η Μπαρτσελόνα έχασε για το υπόλοιπο του αγώνα με τραυματισμό στον αστράγαλο τον Τζόι Ντόρσεϊ.