Πέμπτη, 24 Μαρτίου 2016 00:27

Τένις: Αποκλεισμός στο Miami Open για Σάκκαρη

Η Μαρία Σάκκαρη είχε εξαρχής δύσκολο έργο απέναντι στο νούμερο 35 της παγκόσμιας κατάταξης, τη σαφέστατα πιο έμπειρη Ίρινα Καμέλια Μπέγκου.

Η 20χρονη αθλήτρια έπεσε στα «δύσκολα» από τον πρώτο γύρο του κυρίως ταμπλό στο Miami Open και δεν τα κατάφερε, έχοντας πάντως ξεπεράσει δύο τενίστριες στα προκριματικά, που σημαίνει άνοδος μερικών θέσεων ακόμη στο world ranking list.

Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια ηττήθηκε με 0-2, χάνοντας το πρώτο σετ 1-6 και το δεύτερο 3-6 ύστερα από 80 λεπτά αγώνα.

Η Σάκκαρη έχασε την ευκαιρία να πετύχει την πρώτη νίκη της σε κυρίως ταμπλό Premier Mandatory τουρνουά της WTA, όμως όπως δείχνει με τις φετινές εμφανίσεις της, το μέλλον είναι δικό της.