Πέμπτη, 03 Μαρτίου 2016 12:29

NBA: Ένας Γιάννης δεν μπορεί, στα πλέι οφ το Σαν Αντόνιο

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έκανε ό,τι μπορούσε, αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό για να αποτρέψει την εντός έδρας ήττα του Μιλγουόκι από την Ιντιάνα με 99-104.

Απέναντι στους Πέισερς ο νεαρός Έλληνας διεθνής είχε 22 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ένα κλέψιμο κι ένα κόψιμο παίζοντας για περίπου 42 λεπτά (41:27), αλλά δεν ήταν αρκετό.

Για τους φιλοξενούμενους, που έδωσαν μαθήματα ομαδικότητας και πολυφωνίας στην επίθεση καθώς είχαν επτά παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων, ο Τζόρνταν Χιλ ήταν πρώτος σκόρερ με 19.

Μετά το Γκόλντεν Στέιτ, την πρόκριση στα πλέι οφ εξασφάλισαν πλέον και μαθηματικά οι Σπερς, που θα βρεθούν στη μάχη για τη διεκδίκηση του τίτλου για 19η συνεχή περίοδο μετά την 29η σερί εντός έδρας νίκη τους, αυτή τη φορά επί του Ντιτρόιτ με 97-81.