Τρίτη, 23 Φεβρουαρίου 2016 00:08

Φρένο της Μίλαν στη Νάπολι

Η Νάπολι έχασε την ευκαιρία να βρεθεί ξανά μόνη στην κορυφή του καμπιονάτο, αφού δεν μπόρεσε να λυγίσει τη σθεναρή αντίσταση της Μίλαν στο «Σαν Πάολο», με τους «ροσονέρι» να αποσπούν ισοπαλία 1-1.

Η ομάδα του Μαουρίτσιο Σάρι άνοιξε το σκορ στο 39ο λεπτό με τον Λορέντσο Ινσίνιε, αλλά δεν κατόρθωσε ούτε ως το ημίχρονο να φτάσει προηγούμενη, καθώς στο 44΄ ο Τζάκομο Μποναβεντούρα ισοφάρισε.

Η Νάπολι έφτασε στους 57 βαθμούς και απέχει έναν από την πρωτοπόρο «βέκια σινιόρα», ενώ το συγκρότημα του Σίνισα Μιχάιλοβιτς έχει 44 και είναι έκτο ύστερα από 26 αγωνιστικές.