Τετάρτη, 10 Φεβρουαρίου 2016 12:58

NBA: Επέστρεψαν στις νίκες οι Μπακς, σοκ με Γκασόλ στο Μέμφις

Στις 47 νίκες σε 51 αγώνες έφτασαν οι επελαύνοντες Γουόριορς, που κατέβαλαν στο Όκλαντ και το Χιούστον, με 123-110.

Οι Ρόκετς πρόβαλαν αντίσταση πάντως, προβλημάτισαν τους γηπεδούχους στη δεύτερη και τρίτη περίοδο περνώντας μπροστά στο σκορ, αλλά στο τελευταίο 12λεπτο το Γκόλντεν Στέιτ πάτησε «γκάζι» και ξέφυγε, με τον Κάρι να σταματά στους 35 πόντους.

Επιστροφή στις νίκες για το Μιλγουόκι, που επικράτησε της Βοστόνης με 112-111 στο καλύτερο παιχνίδι της ημέρας. Ο Μονρό σκόραρε 29 πόντους και πήρε 12 ριμπάουντ, ο Μίντλετον πρόσθεσε άλλους 20 και ο Αντετοκούνμπο 14, σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε από τη βολή του Μίντλετον στα 6 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη.

Σοκ δέχθηκαν, εν τω μεταξύ, οι Γκρίζλις, αφού ο Μαρκ Γκασόλ, ο οποίος τραυματίστηκε στο χθεσινό παιχνίδι στο Πόρτλαντ, έχει υποστεί κάταγμα στο δεξί πόδι και εκφράζονται φόβοι ότι χάνει το υπόλοιπο της περιόδου.