Δευτέρα, 18 Ιανουαρίου 2016 22:07

Βόλεϊ: Νίκησε και ελπίζει η Λαμία

Πολύ σημαντική νίκη στην προσπάθεια παραμονής στην Α1 Ανδρών σημείωσε η Λαμία, τη δεύτερη φετινή, καθώς επιβλήθηκε στο «Χαλκιοπούλειο» γυμναστήριο του Άρη με 3-0.

Η ομάδα του Πέτιο Ντραγκίεφ έφτασε στους 7 βαθμούς, έναν λιγότερο από την Παναχαϊκή και δύο λιγότερους από τον Ηρακλή, βάζοντας έτσι... «φουρνέλο» στη μάχη για την αποφυγή του υποβιβασμού.

Τη ροή του αγώνα άλλαξε η είσοδος του Καπίρη στο δεύτερο σετ, κι ενώ οι γηπεδούχοι έχαναν 12-18. Η Λαμία ολοκλήρωσε την ανατροπή του σετ με 26-24, παρότι έχανε 7-16, ενώ οι Φθιώτες γύρισαν και το τρίτο σετ από 9-14.

Από την πλευρά του, ο Άρης γνώρισε την τρίτη συνεχόμενη εκτός έδρας ήττα και πλέον μπαίνει σε μεγάλες περιπέτειες για την παραμονή του, αφού και τα οικονομικά προβλήματα έχουν ρίξει την ψυχολογία των «κίτρινων».