Τετάρτη, 30 Δεκεμβρίου 2015 12:50

NBA: Ήττες για Αντετοκούνμπο και Παπανικολάου

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο επανήλθε στις μεγάλες εμφανίσεις, όμως η απόδοσή του δεν ήταν αρκετή για να δώσει τη νίκη στο Μιλγουόκι, που ηττήθηκε 123-131 στην Οκλαχόμα.

Οι Μπακς γνώρισαν τη 14η ήττα ήττα στα τελευταία 15 παιχνίδια τους, παρά το double - double του νεαρού διεθνή φόιργουορντ, που έπαιξε σχεδόν 40 λεπτά και πριν αποβληθεί με φάουλ πρόλαβε να σκοράρει 27 πόντους και να κατεβάσει 10 ριμπάουντ.

Την Οκλαχόμα, που πραγματοποιεί πολύ καλή χρονιά, οδήγησε το «φονικό δίδυμο» των Ράσελ Γουέστμπρουκ και Κέβιν Ντουράντ, που είχαν 27 και 26 πόντους αντίστοιχα, ενώ για τα «ελάφια» ο Κρις Μίντλετον είχε 36.

Αντίθετα με τον Αντετοκούνμπο, ο Κώστας Παπανικολάου έμεινε άποντος στην ήττα των Νάγκετς με 87-93 από το Κλίβελαντ, μέσα στο Ντένβερ.

Ο Έλληνας διεθνής έπαιξε περίπου 22 λεπτά και είχε 5 ριμπάουντ, μία ασίστ και δύο λάθη, ενώ για τους «ιππότες» κορυφαίος για άλλη μια φορά ήταν ο Λεμπρόν Τζέιμς με 34 πόντους.