Σάββατο, 05 Δεκεμβρίου 2015 18:12

Ιταλία: Νέα απώλεια βαθμών η Ρόμα

Νέα απώλεια βαθμών στο καμπιονάτο είχε ο Ρόμα στην έδρα της Τορίνο (1-1) στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Serie A.

«Αυτοκτόνησε» και πάλι η Ρόμα, που εάν συνεχίσει έτσι δεν έχει καμία τύχη για να πάρει το πρωτάθλημα. Η ομάδα της «αιώνιας πόλης» προηγήθηκε εκτός έδρας της Τορίνο στο 84΄ με τον Πιάνιτς, αλλά στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων η «γκρανάτα» ισοφάρισε με το πέναλτι του Λόπες.

Στην παράβαση υπέπεσε ο Κώστας Μανωλάς, ο οποίος ανέτρεψε τον παίκτη της Τορίνο και με τον τρόπο αυτό οι γηπεδούχοι πήραν το βαθμό της ισοπαλίας (1-1), ενώ η Ρόμα συμπλήρωσε έξι ετκός έδρας ματς στα οποία πανηγύρισε μόνο μία φορά!