Πέμπτη, 03 Δεκεμβρίου 2015 17:26

Κύπελλο Ελλάδας: Αποκλείστηκε ο Παναιτωλικός

Μετά την Ξάνθη, χθες, σήμερα ακόμη μία ομάδα της Σούπερ Λίγκας αποχαιρέτησε πρόωρα το Κύπελλο Ελλάδας.

Πρόκειται για τον Παναιτωλικό, που ηττήθηκε στην Κρήτη από την Εργοτέλη με 3-2 στο πλαίσιο του 2ου ομίλου, έμεινε χωρίς βαθμό και είπε «αντίο» μία αγωνιστική πριν την ολοκλήρωση των ομίλων, ενώ ο σύλλογος του Ηρακλείου αναπτέρωσε τις ελπίδες του για πρόκριση.

Η ομάδα του Αγρινίου κέρδισε πέναλτι στο 2ο λεπτό σε ανατροπή του Κάπελ από τον Κούτρη, όμως ο τερματοφύλακας Δερμιτζάκης απέκρουσε την εκτέλεση του Ολλανδού παίκτη του Παναιτωλικού.

Στο 31΄ οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με σουτ του Καμαρά εκτός περιοχής, ενώ ελάχιστα πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Μάνος διπλασίασε με προβολή για τους γηπεδούχους.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε ιδανικά για τους παίκτες του Γιάννη Ματζουράκη, που μείωσαν με κεφαλιά του Βασιλείου στο 49΄, με τον σκόρερ πάντως να βρίσκεται σε θέση οφ σάιντ, αλλά στο 51΄ ο Ίνιατς έγραψε το 3-1.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 72΄ ο Βιγιαφάνες, αλλά παρά την πίεση που άσκησε στη συνέχεια ο Παναιτωλικός, δεν κατόρθωσε να βρει το γκολ της ισοφάρισης.