Τετάρτη, 11 Νοεμβρίου 2015 12:45

NBA: Τα φάουλ του Γιάννη κόστισαν στους Μπακς

Την τέταρτη ήττα σε οκτώ αγώνες γνώρισε το Μιλγουόκι και μάλιστα εντός έδρας, καθώς οι Μπακς έχασαν από τους Σέλτικς με 99-83.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν πολύ καλός και σε αυτό το παιχνίδι, αντιμετώπισε όμως πρόβλημα με τα φάουλ που χρεώθηκε κι αυτό περιόρισε αρκετά το χρόνο συμμετοχής του (24 λεπτά), με αποτέλεσμα να τελειώσει το ματς έχοντας 16 πόντους, 3 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.

Η Οκλαχόμα ήταν μια κλάση ανώτερη από τους Γουίζαρντς, τους οποίους νίκησε μέσα στην Ουάσινγκτον με 125-101. Η Θάντερ αγωνίστηκε στο δεύτερο ημίχρονο χωρίς τον Κέβιν Ντουράντ, ο οποίος υπέστη μυϊκό τραυματισμό αλλά είχε προλάβει να κάνει νταμπλ-νταμπλ με 14 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Απόντος του Ντουράντ, στην επανάληψη ανέλαβε δράση ο Ράσελ Γουέστμπρουκ που έπαιξε και για τον συμπαίκτη του φτάνοντας στο τριπλ-νταμπλ, αφού σημείωσε 22 πόντους, μοίρασε 11 ασίστ και «κατέβασε» άλλα τόσα ριμπάουντ σε μια ολοκληρωμένη εμφάνιση.

Τρίτη εκτός έδρας νίκη σημείωσε η Νέα Υόρκη, που επιβλήθηκε στον Καναδά του Τορόντο με 111-109. Οι Ράπτορς ξεκίνησαν «φουριόζοι» τη χρονιά φτάνοντας γρήγορα-γρήγορα στο 5-0, έκτοτε όμως μετρούν τρεις συνεχείς ήττες, παρά τους 29 πόντους του Ντεμάρ ΝτεΡόζαν απέναντι στους Νικς.