Παρασκευή, 06 Νοεμβρίου 2015 20:51

Βόλεϊ: Η παράδοση συνεχίστηκε στο Ζηρίνειο

Για 5η συνεχόμενη χρονιά (6η συνολικά νίκη σε όλες της διοργανώσεις που έχουν συναντηθεί) η Κηφισιά νίκησε τον Παναθηναϊκό στο Ζηρίνειο, αυτή την φορά με 3-1 σετ, στην αναμέτρηση με την οποία άνοιξε η «αυλαία» της 3ης αγωνιστικής της Α1 βόλεϊ.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-0 σετ, οι «πράσινοι» μείωσαν σε 1-2, αλλά η ομάδα του Κώστα Αρσενιάδη πήρε το τέταρτο σετ και πανηγύρισε το «τρίποντο».

Για το συγκρότημα του Ανδρεόπουλου ήταν η δεύτερη ήττα στις πρώτες δύο αγωνιστικές, καθώς την περασμένη εβδομάδα ηττήθηκε με το ίδιο σκορ από τον ΠΑΟΚ στην Κυψέλη.