Τρίτη, 03 Νοεμβρίου 2015 00:25

Βλέπει ψηλά η Τότεναμ, 3-1 την Άστον Βίλα

Η Τότεναμ δεν έδειξε οίκτο απέναντι στην ουραγό της Πρέμιερ Λιγκ, νίκησε την Άστον Βίλα με 3-1 στο «Γουάιτ Χαρτ Λέιν» και ανέβηκε ψηλά στην κατάταξη.

Στο παιχνίδι που έριξε την αυλαία στην 11η αγωνιστική στην Premier League, η ομάδα του Λονδίνου έκλεισε το πρώτο ημίχρονο στο 2-0 με τα γκολ των Μούσα Ντεμπελέ στο 3ο και Ντέλε Άλι στο 45ο λεπτό.

Οι «χωριάτες», που σήμερα είχαν ανακοινώσει την πρόσληψη του Ρεμί Γκαρντ στον πάγκο τους, φάνηκε προς στιγμή ότι κάτι μπορούν να κάνουν όταν μείωσαν με τον Τζόρνταν Αγιού στο 79΄.

Η αβεβαιότητα της κατάστασης διατηρήθηκε ως τις καθυστερήσεις του αγώνα, οπότε ο Χάρι Κέιν «έγραψε» το 3-1, έστειλε την ομάδα του στους 20 βαθμούς και την πέμπτη θέση, παρέα με τη Γουέστ Χαμ, αφήνοντας το συγκρότημα του Μπέρμιγχαμ στους 4.