Δευτέρα, 12 Οκτωβρίου 2015 20:19

Football League: Σούπερ έκπληξη ο Αχαρναϊκός στη Ριζούπολη

Με πολύ μεγάλη έκπληξη ολοκληρώθηκε η 3η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής κατηγορίας, καθώς ο Αχαρναϊκός έφυγε νικητής με 1-0 από τη Ριζούπολη απέναντι στον Απόλλωνα Σμύρνης.

Για την ομάδα του Σίνισα Γκόγκιτς ήταν το πρώτο τρίποντο στο πρωτάθλημα και μάλιστα με αντίπαλο μια ομάδα που λογίζεται ανάμεσα στα φαβορί για την άνοδο στη Σούπερ Λίγκα.

Η "Ελαφρά Ταξιαρχία" δεν βρέθηκε σε καλή ημέρας, έχασε το πρώτο ημίχρονο χωρίς να απειλήσει τον αντίπαλό της και τελικά δέχθηκε το γκολ της ήττας στο 72ο λεπτό, από τον Ομπράντοβιτς.

Ακόμη και μετά το 0-1, πάντως, οι γηπεδούχοι δεν απείλησαν ιδιαίτερα την εστία της ομάδας του Μενιδίου, αν εξαιρεθεί ένα εκπληκτικό σουτ του Γάλλου Παρπέξ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, από περίπου 35 μέτρα, που "τράνταξε" το οριζόντιο δοκάρι.