Κυριακή, 04 Οκτωβρίου 2015 20:16

Αγγλία: «Ξέσπασε» στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ η Άρσεναλ

Παρουσιάζοντας ένα ολότελα διαφορετικό αγωνιστικό πρόσωπο συγκριτικά με τον αγώνα εναντίον του Ολυμπιακού την περασμένη Τρίτη στο «Εμιρέιτς» εναντίον του Ολυμπιακού, η Άρσεναλ έκανε... πλάκα στο ίδιο γήπεδο στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, την οποία νίκησε 3-0 στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής, με το σκορ να έχει ήδη διαμορφωθεί από το 20ό λεπτό!

Μεγάλος πρωταγωνιστής των «κανονιέρηδων» ήταν ο Αλέξις Σάντσες, που σκόραρε δις (6΄, 19΄), ενώ το άλλο γκολ σημείωσε ο Οζίλ στο 7ο λεπτό. Στον τελευταίο αγώνα της 8ης ημέρας Σουόνσι και Τότεναμ αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2 (16΄ Αγιού, 31΄ αυτ. Κέιν - 27΄, 65΄ Ερικσεν), παρότι οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν να χάνουν δύο φορές.