Σάββατο, 03 Οκτωβρίου 2015 23:58

Μπάσκετ: "Ξεμούδιασε" με Αρκαδικό ο Ολυμπιακός

Εύκολη νίκη με 101-57 σημείωσε ο Ολυμπιακός επί του Αρκαδικού στο ΣΕΦ σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας, με τον οποίο οι παίκτες του πρωταθλητή προσπάθησαν να μπουν σε ρυθμό ενόψει του ντέρμπι της ερχόμενης Πέμπτης με τον Παναθηναϊκό, για το Κύπελλο Ελλάδας.

Οι "ερυθρόλευκοι" δεν αντιμετώπισαν το παιχνίδι σαν αγγαρεία αλλά ως κανονικό αγώνα πρωταθλήματος. Οι γηπεδούχοι ήταν ορεξάτοι και σοβαροί, έπαιξαν τη γνωστή τους άμυνα και ολοκλήρωσαν το πρώτο ημίχρονο έχοντας αποκτήσει διαφορά 19 πόντων.

Με "καταιγισμό" τριπόντων στην τρίτη περίοδο οι παίκτες του Σφαιρόπουλου "σήκωσαν" κι άλλο τη διαφορά, που έφτασε αρχικά στο +33 στο 30΄ για να ολοκληρωθεί το παιχνίδι με τους "νεοφώτιστους" να έχουν πάρει ένα καλό μάθημα για τις δυσκολίες της Α1.