Πέμπτη, 01 Οκτωβρίου 2015 20:10

Μπάσκετ: Νίκη του Άρη με Γκαζιαντέπ

Σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη στην Τουρκία ο Άρης νίκησε την Γκαζιαντέπ με 74-70, ικανοποιώντας με την απόδοσή του μόνο στο πρώτο ημίχρονο.

Σε αυτό το διάστημα οι Θεσσαλονικείς ήταν πολύ καλοί, προηγήθηκαν ακόμη και με διαφορά 15 πόντων (40-25) και έκλεισαν το 20λεπτο μπροστά στο σκορ με 43-29.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως η απόδοση των "κίτρινων" δεν ήταν ανάλογη, με αποτέλεσμα η τουρκική ομάδα όχι μόνο να κάνει to come back αλλά να διεκδικήσει το παιχνίδι ως το τέλος.

Κορυφαίοι του Άρη ήταν οι Γουότερς και ΜακΝιλ με 18 και 16 πόντους αντίστοιχα, ενώ για τους γηπεδούχους διακρίθηκαν οι Γουίλιαμς και Ρότινς με 17 και 16 πόντους.