Παρασκευή, 25 Σεπτεμβρίου 2015 00:55

Ισπανία: Μεγάλη νίκη της Κορούνια στη Σεβίλη

Η Ντεπορτίβο Λα Κορούνια του Βίκτορ Σάντσες "κούρσεψε" το "Μπενίτο Βιγιαμαρίν" επικρατώντας της γηπεδούχου Μπέτις με 2-1, το παιχνίδι με το οποίο ολοκληρώθηκε η 5η αγωνιστική στην ισπανική Λίγκα.

Η Ντεπορτίβο Λα Κορούνια του Βίκτορ Σάντσες "κούρσεψε" το "Μπενίτο Βιγιαμαρίν" επικρατώντας της γηπεδούχου Μπέτις με 2-1, το παιχνίδι με το οποίο ολοκληρώθηκε η 5η αγωνιστική στην ισπανική Λίγκα.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 55΄ με ένα εκπληκτικό σουτ του Αργεντινού Φεντερίκο Καρτάμπια από τα 40 μέτρα, για να ισοφαρίσει για τους Ανδαλουσιάνους ένας άλλος λατινοαμερικάνος, ο Βραζιλιάνος Πέτρος, τέσσερα λεπτά αργότερα.

Τελικά τη νίκη στην ομάδα της Γαλικίας, που έφτασε στους 8 βαθμούς αφήνοντας την Μπέτις του Πέπε Μελ στους 5, έδωσε ο Φαϊσάλ Φαΐρ στο 73ό λεπτό.